שיעורי אשטנגה יוגה מייסור סטייל – תרגול עצמי

שיעורי אשטנגה מייסור סטייל –  תרגול עצמי

Mysore style self practice

התרגול המסורתי של האשטנגה יוגה ויניאסה כפי שלומד ע"י סרי ק. פטהבי גויס, אבי השיטה, בעיר מייסור שבדרום הודו. שיעור מייסור הינו שיעור ללא הנחיה. הנחיות ותמיכה ניתנות באופן פרטני אחד על אחד בתוך המסגרת של הקבוצה. כל תלמיד מתרגל את הסדרה שלו, רצף האסנות (תנוחות), בהתאם לרמה והקצב שלו. במסגרת שיעור כזה למורה יש יכולת להעניק תשומת לב אישית לכל תלמיד.

לדעתי תרגול כזה הוא משלים לתרגול בקבוצה ומדגיש עומקים והתנסויות נוספים. תרגול בשיטה זו מעצים את תחושת העצמאות של התלמיד ומעניק בסיס יציב ובטוח לתרגול בבית. התרגול מתאים לכל הרמות, כל אחד מתרגל בהתאם לרמה ולקצב האישי שלו.

 אשטנגה יוגה ויניאסה על פי מסורתו של סרי. ק, פטבהי גויס

 ישנן שלוש קבוצות של רצפי אסנות בשיטת האשטנגה יוגה. הסדרה הראשונה, yoga chikitsa, מנקה ומיישרת את הגוף. הסדרה השניה, nadi shodhana, מטהרת את מערכת העצבים ע"י פתיחה וניקוי מרכזי האנרגיה. הסדרות המתקדמות stira bahaga מדגישות את החסד והעוצמה של התרגול ודורשות גמישות וענוה.

 נשימה:

ההמשכיות והרצף של נשימה עמוקה ושווה משמעותית מאוד לתרגול בשיטת האשטנגה ויניאסה יוגה. כאשר הנשימה מזינה את הפעולה, הפעולה מזינה את התנוחה וכל תנוחה נעשית עדינה, מדויקת ויציבה. הערון המוביל הוא היציבות של הפראנה (הנשימה, אנרגיית החיים). לפי הלימוד של קרישנהמאצריה ופטבהי גויס "הנשימה היא חיים", הנשימה היא הפעולה הבסיסית והחיונית ביותר שלנו אשר מחזיקה את המהות האלוהית: נשיפה – תנועה לעבר השלם ושאיפה השראה מהשלם. הפעולה האחרונה שלנו בחיים היא נשיפה אשר במהותה מסמלת התמסרות אחרונה למרחב השלם, האלוהי.

 “practice and all is coming” Shri K. pattabhi jois

 התרגול:

היבטים של חוזק, סיבולת, וזיעה הם ייחודיים לשיטה מסורתית זו. תרגול בשיטת האשטנגה יוגה ויניאסה דורש מאמץ וטאפס (חום, אנרגיה הדרושה לשינוי ולשחרור) ומזרים את האנרגיה החיונית של הגוף, מחזק ומטהר את מערכת העצבים. אז המינד נעשה צלול, בהיר ומדוייק  "לאן שתסתכל פנימה והחוצה – תראה את השלמות". 

מוזמנים להצטרף לשיעורים בסטודיו ולחוות בעצמכם את הקסם והייחודיות שבשיטה זו

ללוח השיעורים לחץ כאן

לקורס מורים ליוגה דו שנתי עם התמחות באשטנגה ויניאסה יוגה סדרה ראשונה & שנייה 

לקורס מורים ללימוד והוראה של הסדרה השנייה **לימודי המשך למורים ליוגה** 

לפרטים נוספים בטלפון 050-8899142 או השאר/י פרטים ואחזור אליך בשמחה