קורס מורים ליוגה שנתי 250/300 ש"ל
עם התמחות באשטנגה ויניאסה יוגה סדרה שנייה
פרטים על הקורס

קורס שנתי למורים ליוגה **לימודי המשך** שנה ב' לימוד והוראה של הסדרה השנייה אשטנגה ויניאסה יוגה
נפתחה ההרשמה לאוקטובר 2022!

קורס יסודי וייחודי להכשרת מורים ליוגה 250/300 ש"ל התמחות באשטנגה יוגה ויניאסה סדרה שנייה counted method
הקורס מוכר ע"י ארגון מורי היוגה בישראל

החלה ההרשמה!
הקורס יתקיים מאוקטובר 2022 עד יוני 2023 בימי שישי בין השעות 8:00-13:00 / ימי ראשון 10:30-15:30

"שמי שני שרון ואני מורה בכירה ליוגה החל משנת 2007, מלמדת ומכשירה מורים ליוגה.
בנוסף להכשרתי בתחום היוגה, אני מטפלת מוסמכת ברפואת האיור וודה והיוגה תרפיה. מייסדת הסטודיו "אומיוגה רעננה".

לפרטים נוספים השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

המסע שלכם..

הקורס מתאים לבוגרי קורס מורים שנה א' או למורים ליוגה שעברו הכשרה בארץ או בחו"ל של 200 שעות ויותר המעוניינים:

 • ללמוד את התרגול וההוראה של הסדרה שנייה ולהעמיק במסורת האשטנגה ויניאסה counted method
 • להרחיב את הידע, יכולות ההוראה והתמיכה
 • לקבל כלים להתמודדות עם פציעות נפוצות דרך היוגה והתאי יוגה תרפי
 • להעמיק את הסדהנה האישית ולשזור את היוגה בחיי היום היום
 • הקורס מוכר כשעות השלמה לדרישות הארגון 500 ש"ל.

הקורס מתאים למורים יוגה הרוצים לקחת את התרגול ומסע היוגה שלהם לצעוד קדימה ועמוק יותר אל מעבר לגבולות העצמי שלהם לאהבה ושחרור ולקבל כלים להוראה נוספים ורחבים יותר.

 

zk2

קצת על הסדרה השנייה..

אני מזמינה אתכם להצטרף לקורס שנתי ללימוד והוראה של הסדרה השנייה והכתבים הלא שגרתיים במסורת היוגה.

הסדרה השנייה, nadhi shodhana, עוסקת ברובד עמוק יותר של התרגול, בפן הפיזי מערכת עצבים מרכזית ובפן הרוחני לכל אורך מרכזי האנרגיה והלב בפרט. הסדרה השניה, סדרת הלב וההתמסרות, משלימה את התרגול של הסדרה הראשונה ולוקחת אותנו לעומקים נוספים בתוך התרגול הפיזי והיומיומי שלנו.

במהלך הקורס נצא למסע יחד שבו נעמיק את ההתנסות שלנו והפרקטיקה היומית שלנו על המזרן ומחוצה לו ונקבל כלים להעביר את הידע הזה הלאה.

תכני הקורס

לימודי אשטנגה ויניאסה יוגה קלאסית סדרה שנייה Ashtanga Vinyasa Yoga counted method

 • נלמד בצורה יסודית את הספירה של כל התנוחות בסדרה
 • נבין לעומק את משמעות שיטת הספירה ומדוע השיטה הזו כל כך חשובה ומהותית בתרגול ככלי למנטרה יוגה
 • נלמד את התמיכה (adjustments) של כל התנוחות בסדרה 
 • נלמד ונדע במדויק כיצד להתאים את התרגול לרמות שונות ומצבים פתולוגיים נפוצים
 • נפתח מיומנויות הכוונה והנחייה (בשיעור לתרגול עצמי 'מייסור' ובהנחיה)
 • נלמד כלים להתמודדות עם פציעות נוספות דרך התרגול ודרך התאי יוגה תרפי
 • נלמד את האנטומיה והפיזיולוגיה של התנוחות
 • נלמד את הויניאסות (רצפי תרגול) המכינים ובונים את תרגול הסדרה השנייה

מדיטציה ומדע הנשימה ביוגה

 

 • נלמד ונתרגל טכניקות שונות של פרנהאימה, הנשימה ככלי לריפוי
 • נלמד ונתרגל טכניקות מדיטציות שונות
 • קונדליני יוגה  ומערכת הצ'אקרות
 • יוגה נידרה
 • דמיון מודרך ומיינדפולנס בראי היוגה
 • מנטרה יוגה

הפילוסופיה של היוגה

לתרגול האסנה (התנוחות של היוגה), יש משמעויות רבות וחשובות לבריאותנו הפיזית והנפשית, אך בשביל שהתרגול יהפוך לדרך חיים, הפילוסופיה של היוגה חייבת להיות מחוברת לחיי היומיום. הפילוסופיה של היוגה קוראת למורה ולמתרגל לצאת ולחקור את החיים: מה מניע אותנו, מה מנחה את העשייה שלנו, מאיזה מקומות אנחנו פועלים ולוקחים החלטות בחיים. האם יש תחושה של קירבה/ מרחק, שקט/רעש, האם העשייה שלי בחיי היום יום מדויקת ותומכת בעצמי ובכל מי שבסביבתי? 
 
בתור מורה ליוגה אני סמוכה ובטוחה, שמשאלתו של כל אדם היא לחיות במקום מדויק, שלם, אוהב, מכיל ותומך ובשביל זה נדרשת עשייה, נדרשת חקירה ושאילת שאלות. במהלך הקורס דרך הטקסטים מתוך הפילוסופיה של היוגה (מבוא לפיסלוסופיה של היוגה, אדוויטה ודנטה והסאמקיה, יוגה סוטרא לפטנג'לי, מהאבהרטה, ראמאינה, אופנשידות, הוודות ועוד) נשאל שאלות, נעלה נושאים לדיון, נקבל השראה לחיי היום יום, נכיר את המבנה של ההכרה שלנו וכיצד להימנע "מהבאגים של המערכת".
 
הקורס שם דגש רב על למידת הפילוסופיה מתוך התנסות חווייתית עמוקה ולא רק אקדמאית. הכוונה – לצאת למסע לשינוי.

 

אני מאמינה…

אני מאמינה בתרגול מתוך הקשבה והרפיית המאמץ (גם ובמיוחד בשיטה כמו האשטנגה ויניאסה יוגה). מעולם לא נפצעתי ביוגה! ומעולם לא עבדתי חזק בשביל להגיע לתנוחה מסוימת. אני חושבת שכשיש הבנה מדויקת של האנטומיה והפיזיולוגיה של התנועה, אין פציעות. כשאנחנו לא דוחפים, עובדים חזק בשביל להגיע למקום מסוים, התרגול קורה ומתקדם בקצב הנכון ללא כאבים ומתוך בנייה נכונה ובריאה של הגוף, השלד והשריר. התרגול מתקיים מתוך תשומת לב והקשבה וכך גם ההנחיה והמסרים שאני מעבירה בהוראה.
 
"אני מאמינה שתרגול הסדרה השנייה הוא הכרחי לכל מתרגל (עם ניסיון מספק עם הסדרה הראשונה כמובן), הסדרה השנייה היא משלימה את התרגול של הראשונה ומדגישה היבטים תרפויטים מהותיים ושונים. ניתן להתאים את התרגול לכל רמה של כוח וגמישות. אין צורך במבנה מסוים או יכולות גופניות 'מושלמות' כדי להתחיל לתרגל את הסדרה השנייה. הסדרה עוסקת באהבה, בפתיחת אזור הלב ובשחרור מכל מה שסוגר לנו את הלב, דבר שכל אדם חייב לתרגל ולעבוד עליו.
התפתחות רוחנית אמיתית מתרחשת רק כשהלב נקי, ללא הלב המסע הרוחני לא יכול להתפתח. הרי יוגה היא אהבה ואהבה היא יוגה."

מה הקורס מקנה לך

 • תעודת מורה ליוגה עם התמחות באשטנגה ויניאסה יוגה, 500 ש"ל לבוגרי שנה א'.
 • תעודת מורה ליוגה סדרה שנייה 250 או 300 שעות לתלמידים המגיעים מקורסים אחרים.
 • כלים להתמודדות עם קבוצות מעורבות (רמות שונות, גילאים שונים, פציעות נפוצות וכו)
 • מסע אישי וייחודי (סדהנה) – שבונה תחושת ביטחון, מסוגלות ועצמאות בכל מורכבויות החיים
 • הרחבת המקצוע – קבלת כלים נוספים ורחבים להוראה שלך
 • יכולת ליווי תלמידים להתמודדות עם מורכבויות החיים דרך הפילוסופיה של היוגה 
 • הקורס עומד בתנאי ההכרה של ארגון מורי היוגה ומוכר 250/300 שעות השלמה לדרישה של ה500.
 • תעודה מוכרת בארץ ובעולם!

מתי ואיפה

החלה ההרשמה לקורס מורים שנה ב' סדרה שנייה 250/300 ש"ל  – מתאים לבוגרי שנה א' גם ממקומות אחרים:
אוקטובר 2022 עד סוף יוני 2023
ימי שישי / 8:00-13:00
או
ימי ראשון / 10:30-15:30
 

**הקורס יתקיים ברעננה.
***ההרשמה לקורס כוללת סוף שבוע חוויתי של יוגה (חמישי/שישי/שבת) בהתאם לעדכון שיינתן במהלך הקורס.

לפרטים נוספים השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

המלצות מתלמידים

יעל ניב עובדת סוציאלית ובוגרת קורס מורים שנה א'

הגעתי אל שני בפעם הראשונה לפני כמעט עשור, כשהיוגה היתה עבורי תרגול פיזי בלבד. זכיתי לצאת בזכותה לדרך ארוכה ומעמיקה של תרגול וחקירה, מבלי ממש להבין את מהותה. כשראיתי ששני פתחה קורס להכשרת מורים, לא היה לי ספק בכלל שהיא-היא המורה שלי בדרך הזאת. שני מורה מעמיקה ומלאת ענוה, שרואה אותי, ומלמדת אותי לראות את האחר. הלימודים אצלה נותנים הרבה מעבר למקצוע, ומתווים לי את דרכי הרוחנית, בה התחלתי אי שם לפני כמעט עשור, מבלי להבין זאת. אני מלאת התרגשות להתחיל את לימודי השנה השניה באוקטובר, וממליצה בחום לכל מי שתרגול היוגה מזיז לו משהו בבטן להצטרף למסע עם שני.

טל בירם מדריכת פילאטיס ומורה ליוגה

אל הקורס של שני הגעתי לאחר שכבר למדתי שנה אחת בקורס מורים אחר. התלבטתי מאוד איפה להמשיך את הלמידה וידעתי שאני מחפשת מורה עמוקה שתוביל אותי עוד צעד בדרך היוגה.לא הכרתי את שני לפני אך מתוך שיחה איתה בטלפון היתה לי הרגשה נכונה והחלטתי ללכת על זה, משהו בכנות, בשקט ובהכלה שהיא שידרה קסם לי. ואכן, לא טעיתי . שני מורה עמוקה עם אהבה גדולה לעולם היוגה ולשיטת האשטנגה, אהבה הניכרת בכל שיעור ובכל תוכן שהיא מעבירה, עם תשוקה וברק בעיניים שעושה חשק להעמיק ורק ללמוד עוד. שני פתחה בפניי צוהר לעולם שלם והצליחה להעביר את התכנים בקורס בצורה נקייה אמיתית ,פשוטה וכנה שחילחלה לי לכל תחום בחיים. הקורס בנוי בצורה מצויינת, מסודרת ויסודית, אם זה למידת הספירות של הסדרה הראשונה והתמיכות, התכנים הפילוסופים העמוקים והריטריט הבלתי נשכח שיצאנו אליו. אני בהחלט ממליצה ללמוד בקורס המורים של שני, מורה מיוחדת במינה.

יעל מימוני מתרגלת ומורה בשיטת אשטנגה-ויניאסה

הגעתי אל קורס מורים שנה ב' ללא הכרות מוקדמת עם שני, אלא מתוך אינטואיציה שהתגבשה בשיחת הטלפון הראשונה איתה. כששוחחנו הרגשתי שמצאתי את מה שחיפשתי – מורה שהאהבה שלה ליוגה מהדהדת מעבר למילים, ושיחד איתה אוכל להתפתח ולהעמיק את הלמידה. וצדקתי. המגוון האנושי של קבוצת המתרגלים ששני יצרה סביבה אומרת עליה הכל - לכל אחד יש מקום ולידה כל אחד מרגיש שלם. הידע שלה מעשיר את השיח הפילוסופי וההנחיה שלה היא כמו מנטרה של התרגול. היא שואלת ולא קובעת, היא פותחת ולא מצמצת. היא מאירה אך לא מסנוורת. שאבתי ממנה ידע ושכללתי את התרגול ומעל להכל למדתי ממנה את העוצמה שבדממה.

פאינה כצנלסון מורה ליוגה, בעלת סטודיו יוגה בכפר וסטודיו yoga&co

השנה התחלתי ללמוד אצל שני קורס מורים לסדרה 2. שני התגלתה לי כמורה יוגית בנשמה, בחוויה ובמהות שלה. עם המון שקט, רוגע, פשטות וקסם היוגה. הידע העמוק והרחב בפילוסופיה, הניסיון בתרגול האסנות וטכניקות הנשימה- פרנהאימה ובהוראה היכולת להתאים לכל אחד ואחת מאפשרת לימוד ההוראה אצל שני בדרך נכונה ומדויקת. מומלץ לכל אוהבי היוגה, המתרגלים והמורים לבוא להתנסות, ללמוד, לתרגל, לנשום ולהיות בנוכחות, בשאלה ובחקירה בכל רגע ורגע של החיים. האופן, האופי, הדרך בה שני מעבירה את הידע שלה הלאה, כל אלה ועוד זה רוחב הלב, זו היוגה.

דניאל אלקיים מורה לאשטנגה ויניאסה יוגה, מורה לפילאטיס ומטפל רב תחומי

הגעתי לשני אחרי המלצה מצוינת שקיבלתי מידידה מורה ליוגה, במפגש הראשון שלי איתה כל כך התרשמתי מהידע, התיקונים המדויקים הנדרשים, מהענווה שלה ומהתרגול המושלם שהשפיע על הגוף שלי בצורה ודרך שלא הכרתי לפני כן, למרות שאני מתרגל ומלמד יוגה מזה זמן רב. כמובן שמיד אחרי המפגש הזה החלטתי להצטרף לשני ללימודי המשך למורים ולא התאכזבתי כלל. מעבר לזה שכבנאדם שני היא מאוד שונה ומיוחדת, בלי פוזה, עם הרבה צנעה ומאוד רוחנית (אבל בהחלט עם 2 רגליים על הקרקע) היא לימדה אותי ללמד יוגה בצורה טובה יותר מבעבר ולהגיע לעשות תנוחות שלא חלמתי שאצליח לעשות אותן. כל תרגול עם שני הוא חוויה! יש לציין שבמקביל לשני אני הולך למספר מורים ליוגה אחרים במסגרת התרגול הפרטי שלי, ובכל זאת אף אחד מהמורים המצוינים האחרים לא מלמד אותי כמוה. בהחלט ממליץ על הקורס מורים אצלה ולא במקומות אחרים אותם אני גם מכיר, שני באה עם הנשמה והניסיון שלה, אצלה ללמד יוגה זה לא ביזנס אלא דרך חיים. בשמחה אשמח לשמוע ולענות על שאלות בנושא, במידה ויש לכם.

דר עוז מורה לאשטנגה ויניאסה יוגה

את הקורס מורים לאשטנגה הראשון שלי עשיתי עם מירי וגלעד חרובי ומאז תרגלתי עם עשרות מורים בארץ ובהודו מסגנונות שונים מהם אני שואבת המון השראה לשיעורים שלי עד היום. ולאורך כל הדרך אני מחפשת את המורה שלי זאת שאיתה אוכל לפתח קשר של תלמיד מורה שממנה אוכל לשאוב השראה לא רק לשיעורים אלא גם ליום יום שתעורר אצלי שאלות לחקירה פנימית והשראה. כנראה שהגיע הזמן שלי, שני היא בדיוק המורה שחיפשתי היא כנה, מכילה, בעלת ידע רחב מאוד ויש בה תשוקה אמיתית לחקירה פנימית בדרך היוגה. ממליצה לכל מי שמתעניין בקורס מורים של שני להתבונן פנימה ולראות האם ההחלטה להירשם מייצרת שקט או רעש פנימה אם התשובה היא שקט אז הגעתם למקום הנכון.

יפעת רויטמן פסיכולוגית קלינית התפתחותית ומורה לאשטנגה ויניאסה יוגה

שני אהובה, תודה לך על כך שאת נוכחת בחיי. את מובילה אותי בעדינות ובסבלנות רבה בשבילי היוגה. תמיד נכונה להגיש לי יד תומכת ורכה. זכיתי בך כמורה ליוגה וכמדריכה מנטלית לחיים. תודה על ההכלה, הכישרון, המקצועיות והאמפתיה!!!

סיון עוקבי מורה לאשטנגה ויניאסה יוגה

את שני מצאתי אחרי תקופה ארוכה שחיפשתי מורה, כזה שאוכל להחכים ממנו/ה ולהעביר בביטחון את הידע הלאה. שני הייתה בדיוק מה שחיפשתי – צנועה ונעימה, קשובה ומדויקת, מחוברת לכל רבדי התרגול ולא רק לפן הפיזי ומלאה בידע. לשמחתי כבר זכיתי להשתתף בקורס מורים של הסדרה השנייה, קורס מקיף על הסדרה, אמנות התמיכה, אנטומיה, פילוסופיה ועוד, אני נהנית מכל רגע. מומלץ בחום למורים וגם לאלה המעוניינים להתחיל ללמד או להעמיק את התרגול.