סדנת יוגה – חודש ינואר 2010

יוגה מתוך היבט של פריטיהארה

yoga_janws111
בשבת האחרונה ה 23/1 בשעת צהריים שימשית ויפה במיוחד התכנסו בסטודיו ברמות השבים ל 3 שעות מרחיבות לב ונשימה. סדנה זו הזד מנות נהדרת להתמקד בנושא כלשהו מתוך מסורת אדירה זו ולחקור אותו לעומק, לנסות להבין דרך זויות ראייה שונות, דרך רבדים שונים, דרך האינטלקט, דרך התנסות חוויתית, דרך התבוננות..

.

 

 

 

הפעם הנושא היה פריטיהארה – התכנסות החושים פנימה.

התחלנו את הסדנה בישיבה במדיטציית "בהוואנה" התבוננות בתחושות, השתדלנו להתבונן בתחושות המופיעות ולמדנו לפתח מצב שבו פחות נגיב אל התחושות ונאפשר יותר איזון ודממה פנימה.

המשכנו בתרגול בהנחייה של הסדרה הראשונה בעיניים קשורות. כשהכנתי את הסדנה בתכנון היה להיות עם עיניים קשורות עד סיום תנוחות העמידה ובישיבה להמשיך כרגיל, אך שוב ליוגה נוכחות משלה והאנרגיה המדהימה שהיתה באולם פשוט זרמה כשירה.. קשירת העיניים היתה כסמל לשחרור מהרגלים , מהצורה, מהתבנית, קשרנו את עיננו כדיי לפתוח את עיניי הרוח, ההתנסות היתה מדהימה ועוצמתית. התנסנו ברובד חדש של תשומת לב, רובד חדש של רגישות למתרחש.

דגש מן הפנים החוצה

היה מרגש לראות את ההתמסרות של המשתתפים לתהליך, בהתחלה כמובן יש את החשש ואת ההרגל הישן של תרגול תנוחות דרך הדגש לצורה האנטומית, גם אני מצאתי את עצמי בהתחלה מדגימה את התנוחות, לקח לי כמה רגעים עד שהתעוררתי שאין לי למי להדגים, אף אחד לא רואה, כולם בעיניים עצומות, חייכתי להרגל שנחשף והמשכתי הלאה…

אז כן בהתחלה יש חשש ויש את הרגל של לחפש את הצורה וגבולות המזרן אבל ברגע מסויים כל אחד בזמנו וגם אני , הרחיב את הלב והתמסר בטוטאליות לתהליך… נפתחנו לרובד חדש, רגיש קשוב ומחובר פנימה, אפילו האנרגיה בחדר השתנה והפכה להיות עדינה ורכה יותר , הופיע שקט והדממה הובילה את התרגול לריקוד בין זרמי האנרגיה.

אחרי הפסקה קצרה לתה ועוגת שקדים טעימה

חזרנו חזרה לאולם לשיחה דיון , שיתוף והשראה. חלק ציינו שדווקא בתרגול הזה תנוחות שמעולם לא התאפשרו (כמו עמידות ראש) פתאום התאפשרו , שהתרגול נעשה מהפנים אל החוץ ולא להפך, שהתרגול היה ללא אגו , שמקום האחרים (להשוואות ולרצונות) נעלם, שהרגישות התעצמה, שלנשימה היה יותר מקום, שהאדישות התפוגגה ושימת הלב לייחודיות של כל רגע התאפשרה.

לסיום העלנו כמה שאלות להרהור ומחשבה: מה חשיבות ומשמעות האסנות בתרגול כזה?מה מקום האחרים בתרגול כזה? אילו איכויות נתגלו לנו? ומה נלמד שם בעיניים עצומות שאפשר לקחת לחיים כשהעיניים פקוחות?

היה מדהים, תודה .

 

לאור ההצלחה תתקיים סדנה נוספת , יוגה מתוך היבט של פריטיהארה, ב 27/2 לפרטים נוספים והרשמה לחץ כאן